Penalty
Penalty
One Way
One Way
Fila Skates
Fila Skates

Gabriela Masaříková zdědila vlohy k běžkám a touží po dospělé olympiádě!

Sportovní nadání a velká chuť jsou ideální kombinací, díky které může být závodník úspěšný. Běžkařce Gabriele Masaříkové, reprezentantce Libereckého kraje, nechybí ani jedno a patří k největším nadějím svého výběru. Letošní Olympiáda dětí a mládeže v Ústeckém kraji je už druhá, které se účastní.

Masaříková je dvojnásobnou mistryní republiky z roku 2015, kdy ve Vrchlabí ovládla běžecký závod na 3 km klasickým stylem a sprint na 800 m. Svou sílu stihla už předvést i na letošní zimní olympiádě – v pondělí, první den her, skončila stříbrná na 3 km volným stylem. „Jsem spokojená, naprosto spokojená. Závod se mi jel dobře, jen ve druhém kole mi hrozně ztuhly nohy,“ hlásila v cíli. Navíc hned o den později získala dokonce zlatou medaili, a to na trati 3 km klasickým stylem.

 

Třináctiletá závodnice rozhodně nemusí chodit daleko pro svůj sportovní vzor. Její otec Ivan Masařík, bývalý biatlonista, reprezentoval na mnoha akcích a mimo jiné vybojoval 4. místo na zimních hrách v Naganu v roce 1998. „Jsem ze sportovní rodiny, k běžkám jsem se dostala už jako malá. Díky taťkovi, který byl na olympiádě, mě ten sport lákal a věnuju se mu doteď,“ usmívá se Masaříková.

 

Bývalý biatlonista a mladá závodnice se potkávají nejen doma, ale i na tréninku. Masařík pomáhá v jabloneckém Ski klubu s přípravou sportovních nadějí trenérovi Jakubu Liškovi. Masaříková věří, že to i ona jednou dotáhne až na dospělou olympiádu. „Můj sen je dostat se na hry. Ne v běžeckém lyžování, ale v biatlonu,“ usmívá se a vysvětluje, proč ji tato disciplína přijde lepší: „Baví mě víc, protože je tam kromě běhu i střelba.“ Zatím se ovšem třináctiletá běžkařka věnuje obojímu.

 

Liberecký kraj i díky Masaříkové doufá v celkové vítězství na letošních hrách a právě běžecké disciplíny jsou silnou stránkou reprezentace. Výprava je zatím na dobré cestě k obhajobě triumfu, neboť po dvou dnech olympiády v hodnocení krajů vede.

 

 

Autor: Vojtěch Jurák – program Českého olympijského výboru Mladí novináři