One Way
Fila Skates
Fila Skates

ONE WAY a cyklistika

ONE WAY začala minulý rok intenzivně rozvíjet svou značku směrem k závodní cyklistice. Partner OW, World Tour Pro Team Katusha, dosáhl už 14 vítězství tuto sezónu a několikero umístění na stupních vítězů.

Tento víkend se určitě zapíše do historie značky OW, protože se vydařilo vyhrát jeden z 5 hlavních závodů v cyklistice na celém světe – Tour de Flandern (pozn.: tj. Vlámsko) v Belgii.

Norský jezdec Alexander Kristoff vyhrál závod se skoro neuvěřitelným finišem v posledních 25 km v tomto slavném závodě. “Jako malý jsem vždy snil o vítězství na Tour de Flandern a teď se ten sen vyplnil,” říká Alex Kristoff. Připsal si své desáté vítězství a čtrnácté pro Team Katusha v této sezóně.

Závod byl dlouhý 264 kilometrů z Brugg do Oudenaarde a konal se za krásného počasí s čistou oblohou. Posledních 60 km závodu je plno nepříjemných výstupů. Zde už Kristoff ale věděl, že se co nevidět bude moci odtrhnout. Jakmile Niki Terpstra (který skončil druhý) se pustil do solidního úniku, Kristoff na to rychle odpověděl. Dvojice jezdců dobře spolupracovala a dá se říci, že snahy o jejich dostihnutí nebyly moc významné poté, co si utvořili markantní odstup. V závěrečných sekundách a metrech závodu se oba jezdci prali o vítězství, ale Nor měl ještě dostatek sil na závěrečný sprint a dokázal tak splnit svůj sen.