Penalty
Penalty
One Way
One Way
Fila Skates
Fila Skates

Rozhovor s lyžařem Giorgio Rocca

Na který závod Světového poháru si pamatujete nejvíce?

No, od chvíle, co se vám podaří vyhrát, je to jako splněný sen…to je ten nejlepší okamžik! Ve Wengenu jsem vyhrál jak ten první, tak i ten poslední z celkem 11 Světových pohárů, takže toto je místo, na které mám skvělé vzpomínky. Ovšem je tu i Campiglio, jediné místo v Itálii, kde jsem vyhrál.

Pořád ještě trénujete?

Příležitostně ano. Obzvlášť když mám nějaký cíl! Nejčastěji trénuji s kluky z mojí lyžařské školy. Je to způsob, kterým je mohu dobře motivovat a zárověň udržet úroveň tréninku. Navíc, jelikož děti se snaží napodobovat to, co dělá a říká jejich instruktor, chci aby lyžovaly na té nejvyšší úrovni!

Jaké jsou Vaše dokonalé podmínky na lyžování?

Prašan! Miluji lyžování v čerstvém sněhu. Když jsem byl malý, neměl jsem na to tolik času.

Jaké jsou ty hlavní vlastnosti lyžařské boty, aby s ní byl lyžař spokojen?

Určitě musí být teplá a pohodlná. Přesně jako Panterra! Musí být dostatečně všestranná, abyste s ní mohly cokoliv chcete. I přesto, že Panterra je širší , tak s ní dosáhnete excelentních výkonů. Díky gumové podrážky můžete snadno chodit úplně kdekoliv a snadno se nazouvají, protože se dá zcela otevřít. Ihned jsem se zamiloval!

Co si myslíte o DRS?

To je dokonalost sama! Je to velice intuitivní high-end bota. Mají velice příjemnou ergonomii. Každý, kdo ji vyzkoušel, s ní byl spokojený. Je to závodní bota a přitom je velice pohodlná.

Máte ještě jiné záliby?

Moje děti! Giacomo, Tommaso a Francesco. Trávím s nimi každou volnou chvíli.

Proč jste si vybral právě Dalbello?

Začal jsem tuto spolupráci s Dalbello, protože Beppe Bianchini je můj velice dobrý přítel. Zažili jsme spolu spousty poklidných chvil během mé kariéry.

V jakých lyžácích jezdíte?

Panterra 120 když učím a když jedu na back-country, ale když do toho chci opravdu natvrdo šlápnout, jezdím v DRS!